Trzech 11-latków z Dęblina odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za zniszczenie mienia. Nastolatkowie zrobili sobie „plac zabaw” z zaparkowanych na prywatnej posesji samochodów dewastując siedem z nich. Sprawcy wybili część szyb, podpalili siedzenia, a karoserię pomazali farbami. Młodzi wandale wpadli na gorącym uczynku w momencie kolejnej dewastacji.

Fot. Policja Lubelska

Do zdarzenia doszło na jednym z Dęblińskich osiedli. Trzej nastoletni mieszkańcy Dęblina postanowili swój wolny czas spędzić na  specyficznej zabawie.  Weszli na prywatny teren, gdzie zaparkowane były pojazdy, a następnie  zdewastowali siedem z nich.  Wandale między innymi wybili część szyb, uszkodzili wnętrza poprzez podpalanie siedzeń, a karoserię pomazali farbami.  Wartość strat oszacowana została na ponad 13 tysięcy złotych.

We wtorkowe  popołudnie dwóch z nich ponownie przyszło na ten sam parking.  Kiedy podpalali wnętrze kolejnego auta, zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy oraz właścicieli posesji.

Sprawcami okazali się trzej 11-latkowie. Nieletni przyznali się do uszkodzenia mienia, wyjaśniając, że zrobili to dla zabawy .Teraz cała trójka stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Rykach.

starszy aspirant Radosław Żmuda