24 maja 2019 r. w  godz. 10:00-16:00 w Gmach Wydziału SiMR PW przy ul. Narbutta 84 w Warszawie odbędzie się XII Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów. Patronem medialnym wydarzenia jest portal AutoPRL.pl

Sympozjum ukazuje ewolucję rozwiązań technicznych w dziedzinie motoryzacji, prezentuje zmiany obserwowane w różnorodnych pojazdach na przestrzeni lat a także przybliża metody rekonstrukcji pojazdów, mających znaczenie historyczne. Od wielu lat cieszy się ono dużym zainteresowaniem i jest okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji, historyków, muzealników, osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej oraz studentów i wykładowców kierunków technicznych. Sympozjum składa się z części plenarnej, plakatowo-wystawowej oraz prezentacji pojazdów na parkingu naszego Wydziału.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji będą „Polskie osiągnięcia techniczne w przededniu II wojny światowej.” Sympozjum wpisane jest w program wydarzeń organizowanych w Politechnice Warszawskiej w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.