Pilskie Muzeum Wojskowe pozyskało unikalny zabytek polskiej motoryzacji. Jego zbiory wzbogacił trenażer do nauki jazdy samochodem ciężarowym Star 660. 

Idea jego budowy pojawiła się w połowie lat 60. ubiegłego wieku w związku z rozwojem jednostek zmechanizowanych Ludowego Wojska Polskiego. Na początku kolejnej dekady w JW 1956 w Ostrowie Wielkopolskim został skonstruowany trenażer samochodowy o nazwie TK-660, nieoficjalnie nazywany też MTS-70 (Mały Trenażer Samochodowy, rok powstania 1970). Był on przeznaczony do początkowej fazy nauki prowadzenia terenowej ciężarówki Star 660. 

Monografię tego pojazdu wraz z archiwalnymi zdjęciami można znaleźć w najnowszej książce Tomasza Szczerbickiego pt. „Prototypy”. Autor wspomina m.in. że „TK-660 wyglądał jak miniaturowa ciężarówka. Miał długość 2590 mm, szerokość 1200 mm, wysokość 1810 mm, rozstaw osi 1600 mm, rozstaw kół 1000 mm. Gotowy pojazd do jazdy ważył 570 kg. Napędzany był siedmiokonnym silnikiem (z przekonstruowanym układem napędowym, chłodzenia i rozruchu) pochodzącym z motocykla WSK 125 (…) Kabina kierowcy wyposażona została w typowe fotele samochodu Star 660. Pozostałe wyposażenie kabiny trenażera: dźwignie, pedały, kierownica, także pochodziło z tego pojazdu.” Nie wiadomo dokładnie ile egzemplarzy TK-660 zbudowano. Jak pisze w „Prototypach” Tomasz Szczerbicki powstało ich na pewno kilkanaście, ale być może też kilkadziesiąt.