Zadebiutował nowy magazyn „Gourmet” poświęcony gastronomii z segmentu premium. Wydawcą ukazującego się w cyklu kwartalnym czasopisma jest redaktor naczelny portalu  AutoPRL.pl Rafał Skórski.

Czasopismo jest skierowane do restauratorów z segmentu premium, potencjalnych inwestorów, którzy myślą o otwarciu tego typu lokali oraz osób dla których bywanie w najlepszych restauracjach stanowi element stylu życia. W „Gourmet” będą prezentowane inspiracje z całego świata dotyczące prowadzenia biznesu gastronomicznego na najwyższym poziomie. – W pierwszym numerze jedziemy m.in. do Meksyku, Hiszpanii, Niemiec, Mołdawii i na Ukrainę. Reprezentujący tę ostatnią współwłaściciel Kumpel Group, do której należy stołeczna restauracja Baczewskich, Mark Zarchin, przyznaje w wywiadzie, że Warszawa to atrakcyjne miejsce dla ukraińskich restauratorów, choć ich zmasowanego najazdu na miasto nie przewiduje. Na łamach magazynu można także znaleźć artykuł autorstwa właściciela restauracji Senses (gwiazdka Michelin i cztery czapki Gault&Millau). Krzysztof Janiszewski wyjaśnia w nim, dlaczego fine dining w Polsce znajduje się obecnie w odwrocie – mówi Rafał Skórski, redaktor naczelny magazynu „Gourmet”. 

Oprócz właściciela Senses z magazynem „Gourmet” współpracują m.in. Jarosław Walczyk, szef Klubu Szefów Kuchni i właściciel restauracji Pink Lobster, Nestor Grojewski, były właściciel Cru.Dop jednej z najlepszych restauracji rybnych we Włoszech a obecnie menadżer i szef kuchni warszawskiej restauracji Cinema di Paradiso, Tomasz i Anna Strażyńscy, właściciele znanej w krajach niemieckojęzycznych i arabskich Tawerny Kapitańskiej czy organizacja Wine of Moldova. Liczący 56 str. magazyn będzie dystrybuowany w Empiku i sklepie internetowym empik.com, w restauracjach premium i hotelach, prenumeracie i podczas eventów, także tych spoza branży gastronomicznej. Jego cena wynosi 12,99 zł.

Wydawca i redaktor naczelny portalu AutoPRL.pl Rafał Skórski to dziennikarz związany w przeszłości m.in. z dziennikami „Polska The Times”, „Super Express” i „Dziennik Gazeta Prawna”, magazynami „Sukces”, „Kariera”, „Forbes”, „Businessman.pl” i „Wprost” oraz stacjami TVN i TVP 2. Od ponad 10 lat zajmuje się też tworzeniem konceptów czasopism i portali internetowych z segmentu custom publishing. Przygotowywał nowe pisma dla kilkudziesięciu polskich i zagranicznych marek z branży motoryzacyjnej, bankowej, ubezpieczeniowej, sportowej, modowej czy handlowej. Obecnie jest wydawcą magazynu „Rzęsy” i serwisu Rzesy.TV oraz portalu AutoPRL.pl. Magazyn „Gourmet” to jego czwarty własny, autorski koncept.