W Odessie powstał nietypowy ZAZ-965A. Wnętrze znanego także z ulic Polski Ludowej auta zostało wykonane ze skóry dostarczanej na potrzeby Lamborghini, a sam samochód stanowi krzyżówkę z niemieckim Smartem. Jest też polski akcent – przednie fotele pochodzą z naszego Fiata 126p. 

Studio „Avto + Kozha Tuning” połączyło ZAZ-965A i Smarta w jeden pojazd. Ich projekt został nazwany ZAZ-965 „Krosha”. Początkowo właściciel firmy chciał jedynie przywrócić Zaporożca do pierwotnego stanu, ale w pewnym momencie postanowił dokonać bardziej radykalnych zmian.

Smart na bułgarskich rejestracjach został znaleziony w stanie po częściowym demontażu. Wtedy też rozpoczął się proces łączenia niemieckiego podwozia z radzieckim nadwoziem. Pracownicy firmy tuningowej odjęli całą dolną część konstrukcji Zaporożca i zainstalowali go na inteligentnym podwoziu Smarta. Nowe podłogi i wzmocnienia musiały być wykonane ręcznie od nowa. Ciekawym rozwiązaniem było zastosowanie znanego z wnętrz jachtów, dwukolorowego skórzanego pokrycia zamiast klasycznej farby do samochodu. Dało to projektowi fantastyczny wygląd. Gdy autu przyjrzeć się z bliska można zobaczyć jego fakturę i kontrastujące czerwone szwy.

Świat skóry ma swoją kontynuację w kabinie. Surowiec koloru czerwonego został zamówiony u dostawców marki Lamborghini. Z kolei fotele zapożyczono z polskiego Fiata 126p, a skóra na nich zyskała perforację, którą wycięto ręcznie laserem. Tylną kanapę i aluminiowy zbiornik paliwa trzeba było zrobić od nowa. Sufit pokryty został Alcantarą w tym samym kolorze, co jasny odcień zewnętrzny.Teraz Zaporożec jest nie tylko stylowy, ale także rozbrykany – niemiecki silnik jest bowiem o wiele szybszy od radzieckiego. 

Kulisy powstania tego nietypowego pojazdu można zobaczyć tutaj.