Pierwszego dnia odbywających się w Nadarzynie targów Oldtimer Warsaw w stoisku portalu AutoPRL.pl będzie można zobaczyć jedyny w Polsce egzemplarz motocykla AJS S8 498 cm3 z 1931 r. 

AJS to brytyjska wytwórnia motocykli, produkująca również w latach 1930-1933 samochody osobowe. Motocykle tej firmy zwyciężały w wielu zawodach i wyścigach i przez wiele lat miały opinię najlepszych motocykli sportowych. Egzemplarz, który    29 sierpnia zostanie pokazany na stoisku portalu AutoPRL.pl trafił do Polski w dwudziestoleciu międzywojennym. W rękach obecnego właściciela jest od 1996 r. Przez lata stał w komórce na działce w Pruszkowie do momentu, gdy ten kupił go za 350 ówczesnych marek niemieckich. Choć wcześniejsza historia pojazdu jest nieznana widać było, że ktoś podejmował próby jego remontu. Założony miał bowiem nieoryginalny tłok, a układ smarowania został nieprawidłowo złożony. Wspomniany nowy właściciel AJS S8 przeprowadził generalny remont motocykla i przywrócił mu oryginalny wygląd. 

Pojazd będzie można oglądać 29 sierpnia na targach Oldtimer Warsaw w stoisku AutoPRL.pl zlokalizowanym naprzeciwko Giełdy Pojazdów Zabytkowych.