Polski Związek Motorowy zachęca do wypełnienia ankiety Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens – FIVA), której PZM jest członkiem. 

Zebrane w ankiecie informacje pozwolą FIVA przeanalizować dane na temat światowej branży pojazdów zabytkowych. Dzięki temu federacja będzie mogła skuteczniej działać na rzecz klasyków w Unii Europejskiej oraz w poszczególnych krajach zrzeszonych w FIVA.

PZM do udziału zachęca wszystkich posiadaczy pojazdów zabytkowych wyprodukowanych do 1990 r. “Nieważne czy posiadasz jeden pojazd czy kolekcję dziesięciu maszyn. Nieważna też jest marka. Celem badania jest poznanie Waszych samochodów, motocykli i innych maszyn zabytkowych. FIVA, aby działać na rzecz klasyków i ich właścicieli, chciałaby wiedzieć jakie pojazdy posiadamy, ile nimi jeździmy i z jakich lat pochodzą. To wszystko jest bardzo ważne, aby pokazać, że pojazdy zabytkowe to częśc kultury technicznej, a nie zagrożenie dla środowiska”, czytamy na stronie internetowej PZM.

Druga część badania poświęcona jest youngtimerom czyli pojazdom wyprodukowanym w latach 1990-2020. Jeśli posiadasz taki samochód lub motocykl – też możesz wypełnić ankietę, ale wcześniej musisz wypełnić także jej pierwszą część. Cały proces trwa tylko 10 minut.

Link do strony ankiety w FIVA

Bezpośredni link do polskiej wersji ankiety