Polski Związek Motorowy poinformował, że 15 października 2020 r. w wieku 84 lat zmarł Mirosław Malec. Był czołowym polskim zawodnikiem w rajdach motocyklowych i motocrossie. Startował m.in. na skuterze Osa.

Fot. PZM

W komunikacie Zarząd Główny PZM przypomniał sylwetkę Mirosława Malca. Był on wybitnym zawodnikiem sportu motocyklowego, zasłużonym trenerem i działaczem, sędzią międzynarodowym, członkiem komisji enduro FIM oraz wieloletnim Dyrektorem Biura Sportu Polskiego Związku Motorowego.

Mirosław malec to w latach 1953 – 1974 czołowy polski zawodnik w rajdach motocyklowych i motocrossie, wielokrotny mistrz kraju, reprezentant Polski, zdobywca 13 medali w Motocyklowych Sześciodniówkach. Absolwent AWF Warszawa. Od 1976 roku trener-koordynator kadry narodowej w motocyklowych rajdach szosowo-terenowych. Organizator największych imprez sportu motocyklowego w Polsce – Sześciodniówek w Jeleniej Górze i Kielcach. Współtwórca największych sukcesów polskich motocyklistów, trener i menadżer zespołu, który w  1993 roku wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Świata w rajdach enduro. Od 1989 do 2003  Dyrektor Biura Sportu ZG PZM a w latach 2003 – 2007 członek Zarządu Głównego PZM.

Za wybite osiągnięcia sportowe i w pracy szkoleniowej wyróżniony najwyższymi odznaczeniami państwowymi i Polskiego Związku Motorowego. Cześć jego pamięci!