Choć tegoroczna edycja targów ma charakter plenerowy, zapewnienie bezpiecznej przestrzeni dla wystawców, odwiedzających i współpracowników jest dla nas absolutnym priorytetem, mówi Kamil Gwadera, Project Director Warsaw Oldtimer Show. 

Rafał Skórski

Jak będzie wyglądała tegoroczna edycja Warsaw Oldtimer Show?

Będzie to największe plenerowe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce. Setki zabytkowych pojazdów o wartości kilkudziesięciu milionów euro wyjedzie z hal Expo i stworzy kultową wystawę na powietrzu! W połączeniu z planowanymi atrakcjami i zlotami zabytkowych samochodów stworzymy format imprezy, który dzięki kumulacji wszystkich punktów programu w jednym miejscu, zrobi wrażanie na odwiedzających, wystawcach i przedstawicielach mediów. Mamy duże doświadczenie w organizacji wydarzeń plenerowych, większości z organizowanych przez nas targów, towarzyszą imprezy plenerowe: zloty, wystawy, wyścigi, czy pokazy dynamiczne.

Czy w halach PTAK Warsaw Expo będą odbywać się jakieś aktywności lub wydarzenia?

Planujemy przenieść całe wydarzenie z hal na zewnątrz i stworzyć edycję typowo plenerową. PTAK Warsaw Expo nie tylko jest największym obiektem wystawienniczym w Europie Środkowo-Wschodniej o łącznej powierzchni 143 tys. m2 w sześciu halach Expo, ale to również robiąca wrażenie przestrzeń zewnętrzna, 500 tys. m2, które dają nieograniczone możliwości organizacyjne. Na chwile obecną w halach pozostaną jedynie punkty medyczne, wszystkie atrakcję zlokalizowane zostaną na powietrzu.

Jak będzie wyglądało poruszanie się odwiedzających po terenie wystawy? Czy stoiska będą usytuowane wokół hal czy tylko na parkingach od strony wjazdów?

Stoisk oraz atrakcji należy szukać przy halach E i D. Układ wystawy będzie intuicyjny, pomogą również oznakowania oraz mapa targów dostępna w wersji elektronicznej do pobrania przez strony facebook.com/oldtimerwarsaw/ i oldtimerwarsaw.com/

Jaką ofertę gastronomiczną przewidujecie w tym roku?

Planujemy strefę Food Trucków, która przy tego typu imprezach cieszy się zawsze największym powodzeniem. Dla młodszych gości Warsaw Oldtimer Show będą także lody.

Jakie zasady w związku z pandemią będą obowiązywały w trakcie imprezy?

Podczas Warsaw Oldtimer Show obowiązywały będą aktualne wytyczne dla organizatorów targów, przewidziane dla wydarzeń plenerowych. Jesteśmy w trakcie ustaleń i przygotowania listy takich obostrzeń. Między stoiskami będzie min. cztery metry odległości, punkty medyczne będą w pogotowiu, jeżeli będzie obowiązek noszenia masek, to będą dostępne dla uczestników. Pracujemy nad tym, aby pomimo edycji plenerowej zapewnić bezpieczną przestrzeń dla naszych wystawców, odwiedzających i współpracowników. Jest to dla nas absolutny priorytet.

Jakich atrakcji można się spodziewać podczas tegorocznej edycji targów?

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Oldtimer Show powtórzymy część sprawdzonych atrakcji, tych, które cieszyły się największym zainteresowaniem w poprzednich latach. Sama wystawa zabytkowych samochodów i motocykli jest dużym przeżyciem dla pasjonatów. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z wieloma strefami poświęconymi zabytkowym pojazdom i dedykowanym usługom. Już dziś zapraszamy m.in. do: strefy będącej giełdą zabytkowych pojazdów, strefy motocykli zabytkowych czy strefy gadżetów i akcesoriów. Zaprezentujemy także legendy PRL-u, pojazdy amerykańskie oraz pokazy detailingu. Przedstawiciele najpopularniejszych Klubów Motoryzacyjnych, stworzonych przez auto-pasjonatów i moto-pasjonatów, opowiedzą o wydarzeniach, w których uczestniczą i do udziału w których zapraszają. W trakcie targów odbędzie się także Zlot Samochodów Zabytkowych oraz Classicauto Cup.