W dniu 60. urodzin modelu, w siedzibie Mirafiori w Turynie odbyła się ceremonia opatrzenia stemplem pocztowym nowego, jubileuszowego znaczka poświęconego protoplaście popularnego “malucha” Fiatowi 500. 

Wydarzenie odbyło się w obecności Ivana Scalfarotto włoskiego Ministra Rozwoju, Giovanniego Accusaniego, szefa Wydziału Usług Filatelistycznych Poczty Włoskiej, Ivo Planety, kierownika operacyjnego Instytutu Poligraficznego i Mennicy Państwowej, Alfredo Altavilli, dyrektora operacyjnego Koncernu FCA region EMEA i Oliviera François, szefa marki Fiat oraz marketingu FCA.

Ten kolekcjonerski znaczek wyprodukowany w liczbie 1 000 000 egzemplarzy, sławi model, który tworzył światową historię motoryzacji. Znaczek o wartości 0,95 euro drukowany jest przez Officina Carte Valori Instytutu Poligraficznego i Mennicy Państwowej i ukazuje charakterystycznego zabytkowego Fiata 500 „na tle” nie mniej sławnej współczesnej wersji Fiata 500. Tło znaczka jest granatowe z trójkolorową wstęgą w kolorach włoskiej flagi w pobliżu górnej krawędzi i obramowującą daty 1957-2017 i napisem „Fiat Nuova 500″ zapisanym taką samą czcionką, jak na plakatach reklamowych z 1957 r. Jest to prawdziwe dzieło sztuki w miniaturze, sławiące ten nieduży samochód, który spełnił wielkie marzenia o mobilności i wolności.

Znaczek pocztowy stanowi wyjątkowy sposób uczczenia urodzin tego modelu, właśnie w zakładzie Mirafiori, w którym „500″ była produkowana w 1957 r. Od tamtej pory, przez 60 lat Fiat 500 stał się prawdziwą ikoną, dzięki swojej funkcjonalności, innowacyjności i technologii, odzwierciedlonych w niepowtarzalnej linii nadwozia i wszechstronności wykorzystania. Zadomowiona na stałe w zbiorowej wyobraźni, obdarzona wyrazistym charakterem „500″, przez kilkadziesiąt lat stanowiła wzór dla projektantów, wywierając wpływ i określając kształt oraz wyposażenie nowoczesnych samochodów użytkowych.