DKF Rozpięci zaprasza na przedpremierowy pokaz obrazu „Najbrzydszy samochód świata” oraz na spotkanie z jego reżyserem Grzegorzem Szczepaniakiem. Odbędzie się on 8 maja w Kinie Agrafka w Krakowie. Trzy dni później dokument trafi do kin studyjnych w całej Polsce.

„Najbrzydszy samochód świata” (2017; 46 min.) to tragikomedia dokumentalna. Najmłodszym bohaterem filmu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jest w drodze, a za jego kierownicą siedzi 71-letni Bogdan Różycki podróżujący z matką Kazimierą. Film drogi, który toczy się pomiędzy Majdankiem a Niemcami, jest w gruncie rzeczy wyprawą w przeszłość – odtwarzaniem wspomnień z czasów II wojny światowej. To także portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu.

Dokument Grzegorza Szczepaniaka otrzymał nagrody: GOLDEN HOBBYHORSE for the director of the best film funded by the President of the Polish Filmmakers Association – Grzegorz Szczepaniak for the film THE UGLIEST CAR (Poland) at 57 Krakow Film Festival 2017, THE AWARD OF THE STUDENT JURY at 57 Krakow Film Festival 2017. DKF Rozpięci jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny w ramach programu wspierania klubów filmowych. Przedpremierowy pokaz filmu „Najbrzydszy samochód świata” oraz spotkanie z jego reżyserem Grzegorzem Szczepaniakiem odbędzie się 8 maja w Kinie Agrafka w Krakowie. Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 13 zł (senior) – przez internet 1 zł taniej. Trzy dni później dokument trafi do kin studyjnych w całej Polsce.