Grafik popularnego brytyjskiego portalu Motor1.com nawiązując do stylu retro reprezentowanego przez Fiata 500 wziął na warsztat model 126. Oto jego wizja nowoczesnego „malucha” w elektrycznym wydaniu. 

Fot. Motor1.com

Sentyment jakim model 126 darzony jest w Polsce oraz jego rozpoznawalność we Włoszech i krajach byłej Jugosławii (był montowany przez zakłady w Kragujevac jako Zastava 126 PGL) jest zdaniem brytyjskiego portalu Motor1.com wystarczającym powodem, by koncern Fiat reaktywował go we wersji elektrycznej. 

Nowy maluch mógłby zdaniem dziennikarzy wykorzystywać rozwiązania zastosowane w Fiacie 500e, którego premiera miała miejsce marcu br. Zasięg i czas ładowania to dwa kluczowe atuty tego samochodu. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh zapewniają nowej 500 zasięg do 320 km według cyklu WLTP. Jak taki mariaż starego z nowym wygląda w praktyce pokazał już Volkswagen na przykładzie ID. Buzz (nawiązuje stylistycznie do VW Transportera) i ID. Buggy Concept.  

Grafik portalu Motor1.com przedstawił koncepcję tego jak mógłby wyglądać taki nowy Fiat 126. Efekt jego pracy jest naprawdę interesujący. Podobnie jak oryginał wyróżnia go elegancka prostota przy czym ma on łagodniejsze od pierwowzoru linie. Szczególnie intrygujący może być pozbawiony zbędnych ozdobników przód pojazdu. A wszystko za sprawą wykorzystania nowoczesnych diod LED. Jak pisze Roland Hildebrandt z Motor1.com „Fiat powinien pomyśleć o ożywieniu 126, by nowa platforma elektryczna znalazła zastosowanie w szerszej gamie pojazdów zwiększając tym samym zyski z tej inwestycji”.  

Pełną gamę renderów stworzonych przez portal Motor1.com można zobaczyć tu:

https://www.motor1.com/photo/4974752/fiat-126-renders/