Polonez 1500 to kolejny model w kolekcji Wydawnictwa De Agostini. Do jej promocji został zaangażowany Bronisław Cieślak, znany z roli porucznika Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się”.

Na początku stycznia do sprzedaży trafił pierwszy numer kolekcji Wydawnictwa De Agostini „Polonez 1500”. Kupując kolejne jej numery można złożyć szczegółowo odtworzoną kopię kultowego „borewicza” w skali 1:8 ze światłami i dźwiękami obsługiwanymi pilotem. Model został odwzorowany w najdrobniejszych szczegółach na podstawie doskonale zachowanego poloneza z pierwszych lat produkcji.

Kolekcja liczy w sumie 125 numerów, które będą ukazywać się w cyklu dwutygodniowym, a od numeru 7 co tydzień. Ceny: nr 1 – 4,99 zł, nr 2 – 19,99 zł, od nr 3 – 34,99 zł w kiosku i 29,99 zł w prenumeracie. Prenumeratorzy oprócz rabatu mogą także liczyć na upominki takie jak segregator na zeszyty kolekcji, stylizowany kubek, model poloneza w skali 1:43 i koszulka z wizerunkiem samochodu i napisem „Poloneza czas zacząć”. Prenumerata Premium (plus 5 zł/numer) to kolejne prezenty dedykowane modelowi: gaśnica i zestaw narzędzi, podnośnik i apteczka, gablota ekspozycyjna z akrylowego szkła oraz wydania cyfrowe zeszytów. W kampanii telewizyjnej promującej nową kolekcję Wydawnictwa De Agostini wystąpił Bronisław Cieślak, znany z roli porucznika Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się”.